Home staging

Sztuka prezentacji nieruchomości

Usługa Home Stagingu, którą chcę Ci zaproponować pozwoli wyróżnić Twoją nieruchomość spośród wielu innych, widocznych na portalach internetowych z ogłoszeniami o sprzedaży i wynajmie nieruchomości. 

Przy najniższym możliwym nakładzie finansowym pomogę Ci uporządkować przestrzeń, odpowiednio ją zaaranżować, wydobyć potencjał, pokazać mocne strony i funkcjonalność pomieszczeń.
Efekt pracy uwiecznię podczas profesjonalnej sesji fotograficznej tak, aby potencjalny kupujący mógł zobaczyć Twoje mieszkanie z jak najlepszej perspektywy.

Pamiętaj, że liczy się pierwsze wrażenie i to bliżej nieokreślone "coś", co uczyni Twoją ofertę nietypową i oryginalną. "Coś", co przykłuje uwagę kupującego i skłoni do zobaczenia akurat Twojej nieruchomości na żywo.

Cytat - home staging

Zalety - Home staging

Finalizacja transakcji sprzedaży/wynajmu

nawet do 40% szybciej

Możliwy wzrost wartości transakcji

nawet o 10%

Home staging - oferta

Konsultacja

 • analiza techniczna, funkcjonalna i estetyczna poszczególnych pomieszczeń
 • określenie powodów, dla których mieszkanie nie może znaleźć nowego właściciela
 • zaproponowanie indywidualnych rozwiązań aranżacyjnych, które sprawią, że znacznie wzrośnie zainteresowanie ofertą , a co za tym idzie szybkość sprzedaży i wynajmu
 • realizacja zmian pozostaje po Twojej stronie

Home staging - "kątki zakątki"

Puste mieszkanie malujesz i odświeżasz we własnym zakresie. Ja tworzę koncepcję stylistyczną na aranżację samych „kątków”, które pokażą jedynie funkcję poszczególnych pomieszczeń, a efekt uwieczniam podczas sesji zdjęciowej.

Home staging – "aranżacja dekoracja"

Kiedy Twoje mieszkanie jest w bardzo dobrym stanie, jest estetyczne, wyremontowane i uporządkowane, a moja rola sprowadzi się jedynie do udekorowania przestrzeni i sesji zdjęciowej.

Home staging pod klucz

 • konsultacja
 • przygotowanie listy zakupowej produktów oraz ewentualnych prac remontowych wraz z oszacowaniem budżetu potrzebnego na ich realizację
  • zamówienie i dostawa wybranych elementów wyposażenia wnętrz
  • nadzór nad montażem i rozmieszczenie elementów w przestrzeni
  • końcowa stylizacja i dekoracja
  • profesjonalna sesja zdjęciowa na potrzeby prezentacji oferty w internecie

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń stworzyłam jeszcze kilka modeli współpracy, jeśli jednak żaden z nich nie jest idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, zadzwoń i powiedz czego oczekujesz, rozwiązanie na pewno znajdziemy.

Home staging dla dewelopera

Home staging dla dewelopera – mieszkania i domy pokazowe wraz z profesjonalną sesją zdjęciową.

Często zadawane pytania

Co to jest home staging?

Home staging to lifting domowego wnętrza, celem pokazania kupującemu jak piękna, niepowtarzalna i funkcjonalna jest przestrzeń, którą mu proponujesz. Jeżeli cena jest już na dobrym rynkowym poziomie, a mimo to mieszkanie nie może się sprzedać/wynająć, to znaczy, że klient nie widzi potencjału Twojej nieruchomości i trzeba mu go po prostu lepiej pokazać.

Po co inwestować w nieruchomość, skoro chcę ją sprzedać/ wynająć?

Kupujący zawsze będziesz negocjował cenę. Niejednokrotnie poziom oczekiwanej obniżki będzie wyższy, niż koszt, który poniesiesz inwestując w usługę home stagingu. Z punktu widzenia domowego budżetu, to się po prostu opłaca. Inwestujesz pieniądze, które i tak są znacznie mniejsze, niż rabat, oczekiwany przez nowego właściciela na remont kuchni, czy łazienki. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, gdyż czas potrzebny na zrealizowanie projektu oraz pomysł na aranżację pozostaje po mojej stronie. Ze sprzedażą mieszkania, jest podobniej, jak ze sprzedażą samochodu.  Zanim zrobimy zdjęcia i wystawimy ogłoszenie, naprawimy drobne usterki, wypolerujemy, umyjemy, „upiększymy” . Dlaczego, przecież i tak sprzedajemy?

Ile trwa home staging?

To zależy jakie prace powinny zostać wykonane. Jeżeli konieczne bedzie malowanie ścian i prace remontowe, termin uzależniony będzie od wykonawców tych prac. Jeżeli zakres usługi obejmować będzie jedynie dekorację i niewielką stylizację wraz z sesja zdjęciową, to całość można zakończyć w ciągu kilku dni.

Ile kosztuje home staging?

Koszt usługi home stagingu nie powinien przekroczyć 1,5% wartości sprzedawanej nieruchomości. Założenie jest takie, aby najniższym możliwym nakładem finansowym, przy wykorzystaniu dostępnych we wnętrzu przedmiotów i materiałów zaaranżować funkcjonalną przestrzeń.

Czy home staging to zamiatanie wad pod dywan?

Jeżeli na zdjęciach dokonamy retuszu wad i uporządkujemy to, co w rzeczywistości będzie widoczne, klient kupujący odczuje dysonans między tym, co zobaczył w ogłoszeniu, a stanem faktycznym. Pożądanego efektu nie będzie, cel w postaci sprzedaży/wynajmu nie zostanie osiągnięty, a nasze wysiłki, wkład finansowy i zaangażowanie pójdą na marne. Podstawową zasadą jest uczciwość. Należy naprawić drobne usterki i wyeksponować mocne strony nieruchomości.

Czy home staging gwarantuje sprzedaż?

"Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki." Reszta to kwestia prawdopodobieństwa :) Efekt home stagingu zwiększa prawdopodobieństwo sprzedaży bardziej, niż oddanie oferty do wielu biur nieruchomości, w których bez odpowiedniego przygotowania do sprzedaży będzie ona wyglądać tak samo, jak wszystkie inne, niczym się nie wyróżni i nie zyska na wartości. Nie decydując się na home staging'ową metamorfozę również nie masz pewności, jak długo jeszcze potrwa sprzedaż/wynajem i jak bardzo będzie trzeba obniżyć cenę.